wtorek, 26 wrzesień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina ewakuowała swoich obywateli z Wuhan
Fot. DSNS
Fot. DSNS

Ukraina ewakuowała swoich obywateli z Wuhan

Share Button

Samolot z obywatelami Ukrainy i kilku innych państw wylądował na lotnisku w Charkowie. Rejs zrealizował samolot linii SkyUp.

Rankiem, 20 lutego, samolot wylądował na lotnisku w Kijowie, gdzie został dotankowany. Na pokładzie znajdowało się 45 obywateli Ukrainy i 27 innych państw oraz lekarze i personel pomocniczy.

Według informacji przedstawicieli władz, wszyscy pasażerowie samolotu są zdrowi, mimo tego, procedury związane z przyjęciem maszyny oraz pasażerów są realizowane zgodnie z zaostrzonymi normami sanitarno-epidemiologicznymi, podobnie jak miało to miejsce w Polsce i innych krajach, które realizowały podobne rejsy.

Ewakuowani mają zostać przewiezieni autobusami do obwodu połtawskiego, gdzie w centrum medycznym Gwardii Narodowej Ukrainy „Nowe Sanżary” będzie odbywać się kwarantanna, która potrwa 14 dni.

Również w godzinach porannych w miejscowości znajdującej się w pobliżu centrum medycznego doszło do protestów lokalnych mieszkańców, sprzeciwiających się umieszczeniu ewakuowanych we wspomnianym ośrodku. Doszło m.in. do przepychanek z funkcjonariuszami Policji i NGU.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Media: prezydent USA obiecał Ukrainie dostawę pocisków ATACMS

Deklaracja taka miała pojawić się podczas spotkania prezydentów USA i Ukrainy w Waszyngtonie. O takiej …