sobota, 2 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / W Kijowie udaremniono prowokację planowaną przed ambasadami RP i Niemiec
Фото: facebook.com/KyivOperativ
Фото: facebook.com/KyivOperativ

W Kijowie udaremniono prowokację planowaną przed ambasadami RP i Niemiec

Share Button

W centrum Kijowa Policja zatrzymała grupę osób, które planowały działania o charakterze prowokacji w pobliżu ambasady Polski oraz prawdopodobnie innych przedstawicielstw dyplomatycznych.

Do zatrzymania dwóch pojazdów – autobusu i samochodu osobowego doszło na ulicy Chmielnickiego, w pobliżu ambasady Niemiec. Rzecznik kijowskiej Policji, Oksana Blyszczyk potwierdziła fakt zatrzymania, choć bez wskazywania o jaką placówkę dyplomatyczną chodziło.

Według autorów profilu facebookowego Kyiv Operatyvnyj celem prowokacji miała być ambasady Polski, położona w odległości kilkuset metrów od miejsca zatrzymania. „Osoby planowały obrzucić budynek ambasady Polski koktajlami Mołotowa. Funkcjonariusze Policji zatrzymali autobus i samochód marki Volkswagen przy ulicy Chmielnickiego 32 – kierowca samochodu próbował uciec, wjechał na chodnik, gdzie znajdowało się wiele osób, na szczęście nikt nie został ranny. W autobusie znaleziono koktajle Mołotowa” – napisano na wspomnianym profilu Facebook.

Zatrzymano łącznie 29 osób. W sprawie trwa śledztwo prowadzone przez Policję i SBU. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wskazuje,  że za prowokacją stoją służby specjalne Rosji.

Od kilku dni ambasada RP była pod wzmożoną ochroną służb porządkowych i Gwardii Narodowej Ukrainy.

Na podstawie: pravda.com.ua, ssu.gov.ua, facebook.com/KyivOperativ

Share Button

Czytaj również

Fot. Flickr/Петро Порошенко

Komisja Europejska rekomenduje rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z Ukrainą

Według KE, Ukraina wykonała 90% rekomendacji, co uzasadnia rozpoczęcie rozmów Równocześnie, według oceny Komisji Europejskiej, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.