wtorek, 18 Maj, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Andrzej Duda: współpraca z Trójmorzem możliwa na zasadzie partnerstwa
Fot. prezydent.pl
Fot. prezydent.pl

Andrzej Duda: współpraca z Trójmorzem możliwa na zasadzie partnerstwa

Share Button

Podczas konferencji prasowej w ramach wizyty prezydent Chorwacji w Polsce, prezydent RP Andrzej Duda stwierdził, że inicjatywa ta jest otwarta na relacje z innymi państwami.

„Zakładamy – zresztą tak było od samego początku, że Trójmorze to jest współpraca krajów członkowskich UE” – powiedział Andrzej Duda podczas konferencji prasowej z udziałem prezydent Chorwacji, Kolindy Grabar-Kitarović. Dodał, że kraje spoza Unii Europejskiej będą mogły włączyć się w tą współpracę na zasadach partnerstwa, choć jak na razie nie ma formalnych wniosków o podjęcie takiej współpracy.

„Inicjatywa ta nie jest skierowana przeciw nikomu (…) jest to element rozwoju Unii Europejskiej i infrastruktury” – dodał Andrzej Duda.

Również prezydent Chorwacji stwierdziła, że kraje członkowskie są otwarte na dyskusje z krajami spoza Unii, na przykład w ramach kolejnego szczytu Trójmorza, który ma odbyć się w przyszłym roku w Bukareszcie.

W ramach wizyty podpisano pierwsze umowy w obszarze logistyki, transport kolejowego i morskiego pomiędzy firmami z Polski i Chorwacji.

Na podstawie: prezydent.pl,

Share Button

Czytaj również

Fot. premier.gov.pl

Polska zwołuje spotkanie Grupy V4 wobec działań Rosji

Premier RP Mateusz Morawiecki zainicjował spotkanie krajów Grupy Wyszehradzkiej w związku z działaniami Rosji i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.