niedziela, 3 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Na Ukrainie rozpoczęła pracę Policja Drogowa
Фото:  mvs.gov.ua
Фото: mvs.gov.ua

Na Ukrainie rozpoczęła pracę Policja Drogowa

Share Button

12 czerwca na Ukrainie rozpoczęła pracę Policja Drogowa, która zastąpiła Państwową Inspekcję Drogową (ukr. Derżawna Awtomobilna Inspekcja – DAI).

Jak na razie, na 10 głównych trasach komunikacyjnych Ukrainy będzie działać 30 patroli Policji Drogowej, wykorzystujących pojazdy marki Hyundai, wyposażonych m.in. w kamery wideo pozwalające na rejestrację wykroczeń na drogach. Pierwsze patrole pojawiły się na trasach Kijów-Charków, Kijów-Zborów, Łuck-Kowel i Jagodin-Sarny.

Jak podkreśla MSW Ukrainy, nowa Policja Drogowa jest zupełnie nową służbą, która nie ma żadnych związków z poprzednio funkcjonującą DAI. Podstawowym zadaniem patroli drogowych będzie reagowanie na naruszenia przepisów ruchu drogowego, ale również inne wykroczenia i przestępstwa.

W najbliższym czasie Policja Patrolowa Ukrainy, której podlega także Policja Drogowa planuje ogłosić nabór kandydatów do służby. Do obsadzenia jest 2300 stanowisk, w tym w nowej formacji drogowej.

Na podstawie: mvs.gov.ua, pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. Flickr/Петро Порошенко

Komisja Europejska rekomenduje rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z Ukrainą

Według KE, Ukraina wykonała 90% rekomendacji, co uzasadnia rozpoczęcie rozmów Równocześnie, według oceny Komisji Europejskiej, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.