niedziela, 3 lipiec, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Kadeci Armii Stanów Zjednoczonych w Wielonarodowej Brygadzie w Lublinie
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Kadeci Armii Stanów Zjednoczonych w Wielonarodowej Brygadzie w Lublinie

Share Button

Kadeci Armii Stanów Zjednoczonych przybyli z tygodniową wizytą (26-30 czerwca 2017) do Dowództwa Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej w celu zapoznania się z procedurami, procesem i aspektami funkcjonowania Wielonarodowego Dowództwa.

Grupie kadetów przewodzą ppłk Scott Reed oraz mjr Christopher Rosebrock z Dowództwa Kadetów Armii Stanów Zjednoczonych – Wydziału Programów Międzynarodowych. W szczególności, w trakcie w/w tygodnia przyszli oficerowie złożą wizytę w Dowództwie LITPOLUKRBRIG oraz Batalionie Dowodzenia Wielonarodowej Brygady. Poza częścią oficjalną wizyty, kadeci zapoznają się ze Starym Miastem Lublina oraz Majdankiem – dawnym nazistowskim obozem koncentracyjnym, znajdującym się na obrzeżach Lublina.

Czas spędzony na terenie LITPOLUKRBRIG będzie bardzo owocny dla gości. Jak mówi płk Wołodymyr Judanov, p.o. Dowódcy Wielonarodowej Brygady, grupa kadetów dołączy do poszczególnych sekcji i komórek Dowództwa Brygady. Każdy z nich będzie mieć okazję do sprawdzenia się jako oficer sztabu Dowództwa LITPOLUKRBRIG, zarówno w Sekcji Operacyjnej oraz Sekcji Wsparcia.

“Prawdę mówiąc, z radością otwieramy drzwi i zapraszamy Kadetów Armii USA żeby zobaczyli jak działamy w środowisku wielonarodowym. Bez wątpienia, Dowództwo Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady stawia sobie za cel demonstrowanie prawdziwych wartości zbiorowego obowiązku obronnego trójstronnej jednostki. Będziemy dzielić się z przyszłymi oficerami naszym doświadczeniem i ideami które prowadzą do wspólnego celu. Zapoznamy ich z rolą i misją Wielonarodowej Brygady. To wszystko ma na celu wypracowanie wspólnej wizji wzajemnych relacji i dzielenia się wiedzą fachową oraz rzecz jasna ustanowienie przyszłej współpracy pomiędzy LITPOLUKRBRIG oraz Dowództwem Kadetów Armii Stanów Zjednoczonych”- podsumował pułkownik Judanow.

Oleksandr Gain, LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Ukraina otrzymała status kandydata do Unii Europejskiej

O decyzji Rady Europejskiej poinformował jej przewodniczący, Charles Michel Równolegle z Ukrainą status kandydata do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.