czwartek, 17 Czerwiec, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Ukraińscy oficerowie dzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie Operacji AT
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Ukraińscy oficerowie dzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie Operacji AT

Share Button

7 i 8 marca 2017 roku, ukraińscy oficerowie Dowództwa Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady poprowadzili studium przypadku dotyczące własnych doświadczeń i udziału w prowadzeniu Operacji Antyterrorystycznych na wschodzie Ukrainy.

W ciągu dwóch dni polski i litewski personel wojskowy zapoznał się z doświadczeniami dotyczącymi początków operacji antyterrorystycznych jak również aspektami rozmieszczenia sił ukraińskich. Dyskusje skupiły się na organizacji dowodzenia wojskami, wsparciu logistycznym i medycznym, systemach komunikacji oraz działaniach antypropagandowych.

“Ponadto, szczegółowo przedstawiliśmy etapy obrony lotniska w Ługańsku oraz wycofanie wojsk z tego rejonu latem 2014 roku. Oficerowie dzielili się swoim doświadczeniem bojowym oraz określili główne wyzwania z zakresie dowodzenia i kontroli. Mam nadzieję, że ułatwi to włączenie naszych doświadczeń do procesu szkoleniowego LITPOLUKRBRIG oraz pomoże uniknąć niepowodzeń w przyszłości” – powiedział płk Volodymyr Yudanov, zastępca dowódcy LITPOLUKRBRIG.

Na zakończenie, uczestniczący obejrzeli dokument zatytułowany „Rajd” (z ang. „Raid”). Film przedstawia unikalne operacje ukraińskich wojsk powietrznodesantowych jakie miały miejsce pod koniec sierpnia i na początku września 2014 roku.

DSC01017

DSC01030

“Studium przypadku jest cennym doświadczeniem ponieważ opiera się na rzeczywistych wydarzeniach. Chcemy nauczyć się jak zapobiegać takim krytycznym zdarzeniom, jak reagować, jak pozostawać efektywnym w trakcie przyszłych misji. Nasi oficerowie ze sztabu przeanalizują zdobyte doświadczenia i wtedy określimy obszary do poprawy” – podsumował płk Zenon Brzuszko, Dowódca Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady.

Oleksandr Gain, LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Zelensky po szczycie NATO: Ukraina będzie kontynuować reformy w sektorze bezpieczeństwa

Prezydent Ukrainy pozytywnie ocenił rezultaty szczytu NATO w Brukseli, ale wskazał, że nie pojawiły się …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.