sobota, 3 grudzień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / W Rzeszowie odbędzie się X Forum Europa-Ukraina
Fot. forum-ekonomiczne.pl
Fot. forum-ekonomiczne.pl

W Rzeszowie odbędzie się X Forum Europa-Ukraina

Share Button

W dniach 27-28 stycznia po raz dziesiąty, a po raz pierwsze w Rzeszowie odbędzie się Forum Europa-Ukraina, organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich.

Głównym tematem dziesiątego już Forum będzie kwestia modernizacji i rozwoju potencjału Ukrainy oraz kierunek i tempo przeprowadzanych reform. Bez względu na kryzys, który ten kraj przeżywa w ciągu ostatnich lat z powodu wojny oraz utraty terytoriów, Ukraina potwierdziła swój europejski wybór. Jednak stałe podziały polityczne, niestabilność gospodarcza oraz słabo widoczne efekty reform powodują rosnące niezadowolenie w społeczeństwie. W związku z tym powstaje pytanie, czy Ukraina wykorzysta możliwości, które daje współpraca z UE i innymi krajami? Jakie działania powinien podjąć Kijów i jego partnerzy, żeby zapewnić stały rozwój kraju?

X Forum Europa-Ukraina odbędzie się pod hasłem „Szanse, których nie można stracić”. Debaty skoncentrują się na kluczowych kwestiach potencjału gospodarczego Ukrainy, jej bezpieczeństwa energetycznego, stosunków z innymi krajami, wpływie kultury i pamięci historycznej na relacje między narodami, możliwościach rozwoju regionów oraz współpracy z partnerami z Polski i innych państw europejskich. Przedmiotem raportów, dyskusji panelowych i prezentacji Forum będą reformy na Ukrainie, możliwości wynikające z Układu Stowarzyszeniowego z Unią Europejską, uwarunkowania budowy nowoczesnej samorządności terytorialnej i społeczeństwa obywatelskiego. Poruszone będą również kwestie bezpieczeństwa Ukrainy w układzie europejskim i euroatlantyckim.

W ramach obrad planowane jest 2 dni debat i spotkań, zarówno w ramach sesji plenarnych jak i ponad 30 paneli dyskusyjnych. W spotkaniu weźmie udział ponad 500 uczestników z Ukrainy, UE, Rosji, krajów sąsiedzkich i USA.

Więcej informacji

Źródło: forum-ekonomiczne.pl

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Ukraina powraca także instytucjonalnie do Chersonia

11 listopada Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły miasto Chersoń spod okupacji rosyjskiej. Armia rosyjska pod naciskiem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.