wtorek, 4 październik, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Żołnierze LITPOLUKRBRIG uczestniczyli w pikniku wojskowym „Bezpieczna Polska”
Fot. LITPOLUKBRIG
Fot. LITPOLUKBRIG

Żołnierze LITPOLUKRBRIG uczestniczyli w pikniku wojskowym „Bezpieczna Polska”

Share Button

14 stycznia 2017 roku Brygada Litewsko-Polsko-Ukraińska wzięła udział w wojskowym wydarzeniu plenerowym „Bezpieczna Polska”, miała również swój wkład w pokazie statycznym w ramach akcji promocyjnej polskich jednostek wojskowych, który miał miejsce na terenie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

“Bezpieczna Polska” na terenie miasta Lublina została zorganizowana przez Urząd Wojewódzki oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy. Piknik odbył się z okazji powitania wojsk sojuszniczych Stanów Zjednoczonych przybywających do Polski na mocy porozumień zawartych podczas ostatniego szczytu NATO.

W ramach pikniku zorganizowano atrakcje o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. Pośród różnorodnych występów, Orkiestra Garnizonu Lubelskiego dała spektakularny koncert. Kluby wojskowe z garnizonów Dęblina, Lublina i Zamościa zaprezentowały się w atrakcyjnej formie. Piknik zakończył się tradycyjną wojskową grochówką.

Oleksandr Gain

Źródło: LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Ukraina złożyła wniosek o członkostwo w NATO

O złożeniu wniosku poinformował prezydent Wołodymyr Zelensky. „Faktycznie, przeszliśmy już nasz szlak do NATO. Faktycznie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.