poniedziałek, 29 Listopad, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Prezydent Ukrainy przerwał wizytę w Niemczech wobec wydarzeń na Donbasie
Фото:president.gov.ua
Фото:president.gov.ua

Prezydent Ukrainy przerwał wizytę w Niemczech wobec wydarzeń na Donbasie

Share Button

Petro Poroszenko skrócił wizytę w Niemczech i powrócił na Ukrainę, gdzie przeprowadził naradę z przedstawicielami resortów siłowych w związku z zaostrzeniem sytuacji w rejonie Awdijewki w obwodzie donieckim.

Podczas spotkania omówione zostały kwestie związane z sytuacją wojskową i humanitarną na miejscu oraz działania mające na celu uzyskanie pomocy międzynarodowej. „Oczekujemy odpowiednich do sytuacji stanowisk od naszych partnerów międzynarodowych” – powiedział Poroszenko. Dodał, że instytucjom międzynarodowym zostaną dostarczone dowody na naruszenia prawa konfliktów zbrojnych, które naruszają bojownicy DNR.

Według prezydenta Ukrainy, władze podejmują wszelkie działania na rzecz utrzymania sytuacji ludności cywilnej w normie. Chodzi przede wszystkim o ogrzewanie 153 budynków mieszkalnych oraz 3,5 tys. domów prywatnych, jak również o utrzymanie dostaw wody i prądu.

Ukraińscy dyplomaci przedstawili sytuację na forum OBWE i ONZ, poinformowano także partnerów z NATO i UE oraz USA. Wydarzenia ostatnich 72 godzin mają być również tematem rozmów w czasie spotkania Trójstronnej Grupy Kontaktowej w Mińsku.

Na podstawie: president.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Początek protestów "Rewolucji Godności". Lwów, 22.11.2013r. Fot. polukr.net

Na Ukrainie odbywają się uroczystości rocznicy początku Rewolucji Godności

W 2013 roku protesty rozpoczęły się po oświadczeniu ówczesnego premiera Ukrainy, Mykoły Azarowa, o odmowie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.