środa, 6 lipiec, 2022
pluken
Home / Wiadomości / UKROBRONOPROM przekazał ukraińskiej armii 3 zmodernizowane śmigłowce Mi-24
Fot. defence-blog.com
Fot. defence-blog.com

UKROBRONOPROM przekazał ukraińskiej armii 3 zmodernizowane śmigłowce Mi-24

Share Button

Przedsiębiorstwo „Aviakon”, wchodzące w skład koncernu UKROBRONOPROM przekazało Siłom Zbrojnym Ukrainy trzy zmodernizowane śmigłowce szturmowe Mi-24PU1.

„Mi-24PU1 posiada zmodernizowaną elektronikę, efektywne systemy ochrony i silne uzbrojenie. UKROBRONOPROM będzie modernizował i dostarczał Siłom Zbrojnym Ukrainy kolejne maszyny” – powiedział dyrektor koncernu, Roman Romanov.

W ramach przeprowadzonej modernizacji Mi-24PU1 zostały wyposażone w nowe silniki, systemy do obserwacji w nocy, jak również w nowoczesne systemy obrony przed pociskami rakietowymi „Adros”, zaprojektowane przez firmę „Progress”, które sa skuteczne zarówno przeciwko pociskom ziemia-powietrze typu „Igła” czy „Stinger” jak również przeciwko rakietom powietrze-powietrzne R-60 i R-73.

Uzbrojenie śmigłowca to działko o kalibrze 30mm oraz możliwość przenoszenia różnego typu niekierowanych i kierowanych pocisków rakietowych, w tym przeciwpancernych typu „Barier-B”, naprowadzanych na cel laserowo i optycznie.

Na podstawie: defence-blog.com

Share Button

Czytaj również

Anthony Blinken, sekretarz stanu USA \\ Fot. rp.pl

Blinken: Rosja już przegrała wojnę z Ukrainą

Sekretarz stanu USA zapowiedział także dalsze wsparcie dla Kijowa „Ukraińcy bronią się z niesamowitą odwagą, …

One comment

  1. Jeśli Rosjanie mają zaatakować Ukrainę aby ją podbić to muszą to zrobić w tym roku albo na początku przyszłego. Prawdopodobnie zaraz po wyborach w USA albo w dzień wyborów jeśli wygra D. Tramp. W przyszłym roku będzie za późno. W przyszłym roku po zawiązaniu sojuszu Rosja – USA przeciwko Chinom (jeśli wygra D. Tramp) będzie już za późno z uwagi na możliwość bardzo dużych strat. Za dwa-trzy lata natomiast armia Ukrainy będzie już na tyle silna, że spokojnie stawi opór armii Rosji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.