czwartek, 17 Czerwiec, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Służba Bezpieczeństwa Ukrainy uwolniła zakładników przetrzymywanych na tureckim statku
Фото: ssu.gov.ua
Фото: ssu.gov.ua

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy uwolniła zakładników przetrzymywanych na tureckim statku

Share Button

Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy oraz Państwowej Służby Przygranicznej Ukrainy uwolnili pięć osób przetrzymywanych jako zakładnicy na pokładzie statku pod banderą Turcji. Incydent miał miejsce na ukraińskich wodach terytorialnych, około 11 km od portu w Odessie.

Sygnał SOS od tureckiej jednostki, płynącej z Mikołajewa do Jordanii otrzymano 4 września. Zgodnie z informacją przekazaną przez kapitana statku na pokładzie doszło do bójki, sprowokowanej przez dwóch członków załogi, którzy zadali czterem osobom rany kłute przy pomocy noży, a następnie uwięzili pięć innych jako zakładników.

Zorganizowana z funkcjonariuszy jednostki Alfa SBU oraz Państwowej Służby Przygranicznej Ukrainy grupa przybyła na pokład tureckiego statku na pokładzie okrętu „Pawło Derżawin” i kutra „Darnica”, po czym dokonała aresztowania dwóch sprawców incydentu oraz uwolnienia pięciu przetrzymywanych w zamknięciu członków załogi statku.

Czterem rannym udzielono pomocy medycznej na miejscu, a następnie przetransportowano ich do szpitala na lądzie. Trwają czynności śledcze w sprawie incydentu.

odessa1 odessa2 odessa3 odessa4 odessa5 odessa6

Na podstawie: ssu.gov.ua, dpsu.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Zelensky po szczycie NATO: Ukraina będzie kontynuować reformy w sektorze bezpieczeństwa

Prezydent Ukrainy pozytywnie ocenił rezultaty szczytu NATO w Brukseli, ale wskazał, że nie pojawiły się …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.