wtorek, 4 październik, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Światowy Kongres Ukraińców wezwał liderów G20 do potepienia rosyjskiej agresji na Donbasie
логотип G20
Джерело: finance.17ok.com

Światowy Kongres Ukraińców wezwał liderów G20 do potepienia rosyjskiej agresji na Donbasie

Share Button

Światowy Kongres Ukraińców zwrócił się do liderów krajów G20 obradujących w Chinach z apelem o potępienie działań Rosji w związku z łamaniem postanowień prawa międzynarodowego oraz porozumień zawartych w Mińsku.

„Jest skrajnie ważnym, by liderzy dwudziestu krajów potępili rosyjską agresję przeciwko Ukrainie i nalegali na wzmocnienie sankcji przeciwko Rosji, dopóki nie wycofa ona swoich wojsk z terytorium Ukrainy, nie zakończy okupacji Krymu i nie przestanie sabotować pracy organizacji międzynarodowych, które działają na rzecz ochrony praw ludności cywilnej” – napisał w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej organziacji jej przewodniczący, Jewhen Czolij.

Szef ŚKU zwrócił także uwagę na łamanie praw mniejszości tatarskiej na Krymie, jak również mieszkańców Donbasu jak i samej Federacji Rosyjskiej.

Obrady szczytu G20 w chińskim Hangzhou trwają od soboty, 3 września. Sytuacja na Donbasie była tematem rozmów pomiędzy Władimirem Putinem a prezydentem USA Barackiem Obamą, kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Francji, Francois Holladem.

Na podstawie: ukrainianworldcongress.org, uk.wikipedia.org

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Ukraina złożyła wniosek o członkostwo w NATO

O złożeniu wniosku poinformował prezydent Wołodymyr Zelensky. „Faktycznie, przeszliśmy już nasz szlak do NATO. Faktycznie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.