wtorek, 28 wrzesień, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Polska dołączy do rozmów o sytuacji na Donbasie
Fot. msz.gov.pl
Fot. msz.gov.pl

Polska dołączy do rozmów o sytuacji na Donbasie

Share Button

Po spotkaniu szefów MSZ Polski i Ukrainy, minister Pawło Klimkin zapowiedział, że szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski weźmie udział w zaplanowanych na jutro rozmowach o sytuacji na Donbasie. Mają w nich wziąć udział również przedstawiciele Niemiec i Francji, jak również Wielkiej Brytanii i Danii.

Dzisiejsze rozmowy, które miały miejsce w związku z wizytą szefa polskiego MSZ dotyczyły zarówno relacji dwustronnych jak i toczącej sie na Donbasie wojny.

„Nasi polscy przyjaciele mają jednak jedną, ogromną przewagę. Oni nie tylko rozumieją naszą walkę z rosyjską agresją. Oni ją w sposób szczególny odczuwają. I stąd jutrzejsze spotkanie (m.in.) w formacie Trójkąta Weimarskiego i wizyta wszystkich ministrów. Jestem wdzięczny Witoldowi (Waszczykowskiemu), że jest tutaj dziś i jutro z nami i jest to wkład jego i Polski w walkę z rosyjską agresją” – powiedział Pawło Klimkin.

Z kolei Witold Waszczykowski stwierdził, że chciałby, aby Ukraina była ostoją „bezpieczeństwa i stabilności” w regionie, dlatego należy dołożyć wszelkich starań dla rozwiązania sytuacji na Donbasie.

Przeprowadzone w Kijowie rozmowy dotyczyły również kwestii związanych z dialogiem historycznym. „Jest oczywiste, że po siedemdziesięciu kilku latach jednym zatarła się pamięć, inni nie pamiętają, bo nie chcą o tych wydarzeniach pamiętać, jeszcze inni o nich nie wiedzą, dlatego że oba nasze państwa przez kilkadziesiąt lat nie były suwerenne i nie mogły prowadzić suwerennej polityki historycznej (…) nadrabiamy ten stracony czas, mozolnie przystępujemy do rozmów, do dzielenia się informacjami, dokumentami, do edukowania naszych społeczeństw” – powiedział Witold Waszczykwski.

Na podstawie: rp.pl, eurointegration.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

S. Najew: Rosja może zacząć działania zbrojne w dowolnym momencie

Według dowódcy Operacji Sił Połączonych na Donbasie Rosja może w dowolnym momencie podjąć zakrojone na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.