czwartek, 29 Lipiec, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Władimir Putin przybył na Krym
Fot. pl.wikipedia.org
Fot. pl.wikipedia.org

Władimir Putin przybył na Krym

Share Button

Prezydent Federacji Rosyjskie rozpoczął wizytę na anektowanym przez Krymie, gdzie wziął udział w naradzie z członkami Rady Bezpieczeństwa FR. W obradach wzięli udział m.in. minister obrony Siergiej Szojgu oraz szef FSB Aleksander Bortnikow.

„Mam nadzieję, że droga eskalacji nie będzie wyborem naszych partnerów (z Kijowa – przyp. polukr.net), ale wygra zdrowy rozsądek” – powiedział rosyjski prezydent odnosząc się do napiętej sytuacji na granicy z Ukrainą.

Rosyjski prezydent odwiedził także konferencję młodzieżową „Tauryda”.

To jedna z pierwszych „utajnionych” podróży Putina – w lipcu Kreml ogłosił, że w związku z zagrożeniami bezpieczeństwa nie będą publikowane informacje o planowanych wizytach prezydenta FR.

Podczas narady miały zostać omówione kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na Półwyspie w związku z dalszymi groźbami dywersji i terroryzmu. Jest to reakcja na rzekome działania dywersantów, którzy mieli zostać wysłani na Krym przez ukraiński wywiad wojskowy. Według informacji strony ukraińskiej, działania Rosji mają na celu ukrycie strzelaniny z udziałem pijanych żołnierzy, w której zginęły także osoby cywilne (incydent miał miejsce 7 sierpnia br.).

W związku z rzekomymi działaniami „ukraińskich dywersantów” dotąd zatrzymano dziewięc osób.

Na podstawie: pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. facebook.com/NavalSOFCenter

Sea Breeze-21: ćwiczenia polskich i ukraińskich specjalsów na Morzu Czarnym

W ramach trwających nad Morzem Czarnym ćwiczeń Sea Breeze 2021 odbyły się wspólne ćwiczenia żołnierzy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.