niedziela, 29 styczeń, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Ukraińska armia otrzymała 141 sztuk uzbrojenia
Fot. ukrmilitary.com
Fot. ukrmilitary.com

Ukraińska armia otrzymała 141 sztuk uzbrojenia

Share Button

23 sierpnia na lotnisku wojskowym w obwodzie charkiwskim odbyła się ceremonia przekazania sprzętu wojskowego z udziałem prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki. Sprzęt trafi do jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy i Gwardii Narodowej.

Wśród przekazanego sprzętu znalazły się m.in. transportery opancerzone BTR-3DA i BTR-80, bojowe wozy piechoty BMP-2, działa samobieżne 2S3 Akacja i 2S7 Pion, zestawy rakietowe GRAD i Uragan, czołgi T-64BV i T-80, śmigłowce Mi-8 oraz samoloty MiG-29 i Su-27. Część sprzętu została niedawno wyprodukowana, reszta przeszła remonty i modernizację.

„Każdy obywatel powinien moeć możliwość zobaczyć technikę i uzbrojenie, w które inwestuje płacąc podatki (…) w ciężkich walkach narodziło się nowe ukraińskie wojsko, silne nie tylko duchem ale i kwalifikacjami i doświadczeniem nabytym przez ostatnie dwa lata” – powiedział prezydent Ukrainy.

Sprzęt ma trafić do jednostek wojskowych stacjonujących na Donbasie i na innych odcinkach potencjalnie zagrożonych agresją wojskową ze strony Rosji.

technika2

Więcej zdjęć: ukrmilitary.com

Źródło: ukrmilitary.com

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Szefowa MSZ Niemiec: nie jesteśmy przeciwko przekazaniu czołgów Ukrainie

Annalena Baerbock odniosła się do planów przekazania Leopardów 2 przez Polskę „Nie będzie stać na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.