poniedziałek, 25 maj, 2026
pluken
Home / Wiadomości / Ławrow: Rosja nie zerwie relacji dyplomatycznych z Ukrainą
Fot. unn.com.ua
Fot. unn.com.ua

Ławrow: Rosja nie zerwie relacji dyplomatycznych z Ukrainą

Share Button

Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej zapowiedział, że Moskwa nie zamierza zerwać stosunków dyplomatycznych z Ukrainą.

„Nie sądze, byśmy znajdowali się w sytuacji, w której bylibyśmy zainteresowani takim rozwiązaniem. To skrajna sytuacja” – powiedział Siergiej Ławrow. Dodał, że obecnie należy na bok odłożyć emocje i podjąć działania na rzecz stabilizacji sytuacji.

Szef rosyjskiego MSZ stwierdził jednocześnie, że Moskwa ma „niezaprzeczalne dowody” przygotowywania przez Ukrainę akcji dywersyjnych na Krymie.

Jak wynika z informacji agencji Interfax, zarzuty w sprawie przygotowywania rzekomych zamachów na zlecenie ukraińskich służb specjalnych postawiono już dziewięciu osobom. Kolejnych 10 osób przesłuchano w charakterze świadków. Strona ukraińska zaprzeczyła, jakoby prowadziła takie działania i nazwała rosyjskie oświadczenia prowokacją.

Na podstawie: eurointegration.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua/Getty Images

USA przekazują Ukrainie dane do ataków na cele w głębi Rosji

O działaniach Pentagonu poinformował ambasador USA przy NATO Według Matthew Wittakera, przedstawiciela USA przy NATO, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.