środa, 17 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Andrzej Duda: LITPOLUKRBRIG zbliża Ukrainę do NATO
Fot. ukrmilitary.com
Fot. ukrmilitary.com

Andrzej Duda: LITPOLUKRBRIG zbliża Ukrainę do NATO

Share Button

Prezydenci Polski i Ukrainy podczas wystąpień z okazji Dnia Niezależności Ukrainy w Kijowie zwrócili uwagę na efektywność działania Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej, która pozwala na wymianę doświadczeń i wdrażania standardów NATO.

Prezydent Ukrainy zainicjował 24 sierpnia br. nową tradycję, w myśl której razem z nim defiladę wojskową obserwuje także prezydent RP. „Po raz pierwszy w historii w defiladzie wojskowej brała udział Brygada Litewsko-Polsko-Ukraińska i bardzo mi się to podoba” – powiedział Petro Poroszenko.

Prezydent Ukrainy zwrócił uwagę również na fakt, iż doświadczeniami funkcjonowania podobnych wielonarodowych jednostek wojskowych są zainteresowane rownież inne kraje, które planują skorzystać z tych doświadczeń u siebie.

„Panie prezydencie, dziękuję, za to, że dziś mogliśmy stanąć tutaj razem, pochylić głowy ku pamięci tych, kto poległ w imię niezależności państwa ukraińskiego, także żołnierzy, którzy zginęli w obronie Ukrainy” – powiedział Andrzej Duda. Dodał, że współpraca w ramach LITPOLUKRBRIG pozwala na wprowadzanie standardów NATO w Siłach Zbrojnych Ukrainy.

Źródło: defence-ua.com

http://defence-ua.com/index.php/home-page/1466-duda-lytpolukrbryh-nablyzhuye-ukrayinu-do-nato

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Na Krymie doszło do wybuchów na lotnisku wojskowym

Na terenie okupowanego przez Rosję Półwyspu doszło do kilkunastu eksplozji, co najmniej kilka osób zginęło …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.