sobota, 20 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Na Ukrainie rozpoczęły się ćwiczenia Sea Breeze 2016
Фото milnavigator.com
Фото milnavigator.com

Na Ukrainie rozpoczęły się ćwiczenia Sea Breeze 2016

Share Button

18 lipca w obwodach odesskim i mikołajewskim oraz na Morzu Czarnym rozpoczęły się ćwiczenia „Sea Breeze 2016”. Głównym tematem tegorocznej edycji manewrów będą działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa w regionie objętym kryzysem.

W manewrach bierze udział 25 okrętów Sił Morskich Ukrainy, a także USA, Turcji i Rumunii, jak również siły lotnicze i oddziały lądowe. Poza wspomnianymi wyżej krajami w ćwiczeniach uczestniczą przedstawiciele sił zbrojnych Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Grecji, Gruzji, Włoch, Hiszpanii, Litwy, Mołdawii, Norwegii, Polski, Szwecji i Finlandii.

W tegorocznym programie znajdują się m.in. działania pododdziałów specjalnych i piechoty morskiej, a także operacje w ramach batalionowych grup taktycznych, w tym z zakresu obrony przeciwdesantowej, realizacji i osłony własnych operacji desantowych. Większość działań ma być realizowana w ramach wielonarodowych formacji prowadzących działania zgodnie z procedurami i standardami NATO.

Ćwiczenia potrwają do 30 lipca br.

Na podstawie: mil.gov.ua, facebook.com/GeneralStaff.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.