sobota, 2 lipiec, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Prezydent Ukrainy wystąpił na sesji plenarnej Światowego szczytu humanitarnego
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua

Prezydent Ukrainy wystąpił na sesji plenarnej Światowego szczytu humanitarnego

Share Button

„Ukraina chce włączyć się w wysiłki skierowane na realizację zobowiązań wyniką z Planu dla ludzkości” – powiedział podczas wystąpienia w Stambule Petro Poroszenko.

Jak zaznaczył ukraiński prezydent Ukraina będzie wspierać inicjatywy na rzecz pokojowego regulowania kryzysów międzynarodowych, wzmacniać ochronę osób cywilnych, a także wspierać dostawy pomocy humanitarnej. Poroszenko wyraził także poparcie dla zwołania do 2020 roku światowego forum poświęconego zapobieganiu konfiktom i efektywnej współpracy w ramach ONZ w tym zakresie.

Prezydent Ukrainy podczas wizyty w Turcji ma spotkał się także z prezydentem Azerbejdżanu, Ilhamem Alijewem, premierem Holandii Markiem Rutte i prezydentem Słowacji Andrejem Kiską.

Na szczycie była obecna także premier RP Beata Szydło, która zadeklarowała, że Polska ma zamiar dwukrotnie zwiększyć ilość środków finansowych przeznaczanych na pomoc humanitarną. Priorytetem mają stać się projekty infrastrukturalne i oświatowe.

Pierwsze Światowy szczyt humanitarny zgromadził przedstawicieli 80 krajów, w tym 45 liderów państw, a także 250 przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w obszarze pomocy ofiarom konfliktów i kryzysów międzynarodowych.

Na podstawie: president.gov.ua, polradio.pl

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Ukraina otrzymała status kandydata do Unii Europejskiej

O decyzji Rady Europejskiej poinformował jej przewodniczący, Charles Michel Równolegle z Ukrainą status kandydata do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.