wtorek, 24 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Polscy muzycy będą realizować projekt poświęcony Ukrainie
slava_muzici

Polscy muzycy będą realizować projekt poświęcony Ukrainie

Share Button
slava_muzici
Fot. materiały autorów projektu

Kierujemy nasze głowy na wschód! W 2016 roku Przemek Budnik – redaktor portalu muzycznego Brand New Anthem oraz Icek Muszkieta – student poznańskiej slawistyki rozpoczynają nowy etap muzycznych poszukiwań. W imię hasła, że w muzyce nie liczą się granice, najbliższe miesiące poświęcą na odkrywanie ukraińskiej sceny.

Przedstawiamy projekt SLAVA MUZITSI, który skieruje nasze oczy na wschodnich sąsiadów. Przemek Budnik i Icek Muszkieta planują wyruszyć w podróż do Lwowa oraz Kijowa. Ich głównym celem jest przybliżenie najciekawszych i najświeższych brzmień Ukrainy. Dwutygodniowy pobyt umożliwi poznanie nowej fali w muzyce alternatywnej, rozrywkowej i nie tylko. Do tej pory z wielkim trudem próbowali znaleźć ślady ukraińskich trendów muzycznych w Polsce. Wiedzą, że sąsiedzka scena skrywa w sobie wiele tajemnic, które mogą być ciekawe dla polskich słuchaczy. Ekipa projektu SLAVA MUZITSI ma zamiar spotkać się z lokalnymi muzykami, dziennikarzami i aktywnymi odbiorcami sztuki.

Wszystkie wrażenia oraz artykuły zostaną opublikowane i zaprezentowane na łamach portalu Brand New Anthem. Spodziewać się można odkryć, wspaniałych zdjęć i wielu zaskoczeń, którymi podzielą się również w zaprzyjaźnionych instytucjach i organizacjach.

Projekt można wspomóc na https://polakpotrafi.pl/projekt/slava-muzitsi

Źródło: materiały autorów projektu

Share Button

Czytaj również

Fot. prezydent.pl

Andrzej Duda: najlepsze zakończenie wojny to zwycięstwo Ukrainy

Prezydent RP odniósł się do toczącego się konfliktu w wywiadzie dla dziennika Polska the Times …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.