sobota, 2 lipiec, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Motor-Sicz może zmodernizować śmigłowce polskiej Policji
Fot. policja.pl
Fot. policja.pl

Motor-Sicz może zmodernizować śmigłowce polskiej Policji

Share Button
Fot. policja.pl
Fot. policja.pl

Ukraińska firma Motor-Sicz z Zaporoża proponuje modernizację śmigłowców lotnitwa Policji. Miałaby ona obejmować generalny remont, a także wymianę silników i modernizację awioniki na bazie projektu ITWL – informuje portal Defence24.pl.

Propozycja strony ukraińskiej dotyczy śmigłowców typu Mi-2, które są eksploatowane przez policyjne lotnictwo. Firma jest zainteresowana rozwojem szerszej współpracy z zakładami PZL Świdnik, które posiadają dokumentację techniczną śmigłowców Mi-2 oraz prawo do prowadzenia modernizacji. Współpraca taka mogłaby obejomwać realizację zamówień także dla klientów z krajów trzecich, jak również dla ukraińskich Sił Zbrojnych i Gwardii Narodowej Ukrainy.

Według ocen Motor-Sicz, remont i wymiana silników pozwoliłaby na zwiększenie masy startowej śmigłowca z 3,7 do 4,3 tony, co znacząco zwiększyłoby jego możliwości operacyjne.

Modernizacja śmigłowców może być alternatywą dla ewentualnego zakupu nowych maszyn, co pozwoliłoby na redukcję kosztów (nie tylko samych maszyn, ale także szkolenia personelu i budowy zaplecza technicznego).

Na podstawie: defence-ua.com

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Ukraina otrzymała status kandydata do Unii Europejskiej

O decyzji Rady Europejskiej poinformował jej przewodniczący, Charles Michel Równolegle z Ukrainą status kandydata do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.