wtorek, 4 październik, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Brygada litewsko-polsko-ukraińska prowadzi ćwiczenia sztabowe
фото: mil.gov.ua
фото: mil.gov.ua

Brygada litewsko-polsko-ukraińska prowadzi ćwiczenia sztabowe

Share Button
Fot. mil.gov.ua
Fot. mil.gov.ua

W Polsce odbyły się ćwiczenia sztabowe oficerów brygady litewsko-polsko-ukraińskiej, obejmujące kwestie związane ze scenariuszami operacji pokojowych i stabilizacyjnych.

Scenariusz zakładał udział brygady w działaniach mających na celu wzmocnienie kontyngentu NATO w jednym z krajów Bliskiego Wschodu. „Według scenariusza, jednostki biorące udział w operacji miały prowadzić działania polegające m.in. na walce z nielegalnymi grupami zbrojnymi we współpracy z organami lokalnych władz, policją i siłami zbrojnymi w celu stworzenia warunków dla odbudowy i rozwoju regionu” – powiedział zastępca dowódcy brygady, płk Wołodymyr Judaczow.

Działania realizowane w ramach kolejnych scenariuszy ćwiczeń będą realizowane przez kolejne dwa miesiące. Mają na celu służyć wypracowaniu najlepszych rozwiązań i procedur koordynacji działań oficerów trójnarodowej formacji jaką jest LITPOLUKRBRIG.

Na podstawie: mil.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Ukraina złożyła wniosek o członkostwo w NATO

O złożeniu wniosku poinformował prezydent Wołodymyr Zelensky. „Faktycznie, przeszliśmy już nasz szlak do NATO. Faktycznie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.