niedziela, 23 styczeń, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Szef MON: niepodległa Ukraina jest dla nas sprawą zasadniczą
Fot. mon.gov.pl
Fot. mon.gov.pl

Szef MON: niepodległa Ukraina jest dla nas sprawą zasadniczą

Share Button
Fot. mon.gov.pl
Fot. mon.gov.pl

Minister obrony Antoni Macierewicz złożył wizytę w Kijowie, gdzie spotkał się m.in. ze swoim ukrańskim odpowiednikiem, gen. Stepanem Połtorakiem.

„Polska jest otwarta na zacieśnienie współpracy obronnej i politycznej, gdyż chcemy, by nasze państwa były bezpieczne i niepodległe” – powiedział podczas konferencji prasowej Antoni Macierewicz. Podkreślił również, że poza współpracą dwu- i wielostronną Polska widzi potencjał dla rozwoju współpracy w sektorze przemysłu zbrojeniowego.

Szef MON zadeklarował także, że Polska będzie chciała się włączyć w ćwiczenia z udziałem żołnierzy z USA i Kanady, które od wiosny tego roku odbywają się na poligonie w Jaworowie koło Lwowa.

Według gen. Stepana Połtoraka praktyczna część przygotowań brygady LITPOLUKRBRIG ma rozpocząć się na początku 2016 roku. Grupa oficerów z Ukrainy przebywa już na ćwiczeniach w Polsce.

Macierewicz i Połtorak spotkali się również z ministrami obrony krajów bałtyckich, z którymi również podpisano umowę o zacieśnieniu współpracy wojskowej.

Na podstawie: mon.gov.pl,

Share Button

Czytaj również

Fot. globalnews.ca

Kanada wysłała dodatkowych żołnierzy na Ukrainę

W najbliższym tygodniu mają odbyć się liczne spotkania i konsultacje przedstawicieli krajów zachodnich, w tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.