środa, 10 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Rosja przygotowuje prowokację przeciwko Ukrainie
Фото: dt.ua
Фото: dt.ua

Rosja przygotowuje prowokację przeciwko Ukrainie

Share Button
Fot. dt.ua
Fot. dt.ua

W związku z przypadkami śmierci rosyjskich żołnierzy w Syrii, Rosja przygotowuje działania o charakterze prowokacji, które mają mieć miejsce na Ukrainie i które mają odwrócić uwagę rosyjskiej opinii publicznej od wydarzeń na Bliskim Wschodzie – informuje RNBiO Ukrainy.

Celem działań strony rosyjskiej, realizowanych z udziałem m.in. FSB i GRU oraz Sztabu Generalnego armii FR ma być także podważenie pozycji aktualnych ukraińskcih władz oraz obowiązujących porozumień z Mińska.

W ramach planowanych działań miałoby dojść m.in. do aktów przemocy, ofiarami których mieliby stać się rosyjskojęzyczni mieszkańcy Donbasu, głównie kobiety i dzieci. O ewentualne zbrodnia mieliby zostać obwinieni ukraińscy wojskowi.

Informacje przekazane przez RNBiO zbiegają się w czasie z eskalacją ostrzałów pozycji sił ukraińskich w Donbasie oraz informacjami o rzekomej groźbie ataku na cywilów ze strony oddziałów ochotniczych pozostających poza kontrolą władz w Kijowie.

Na podstawie: mediarnbo.org

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Brytyjski wywiad: Rosja nie jest w stanie prowadzić działań na kilku odcinkach jednocześnie

Według raportu brytyjskich służb wywiadowczych, rosyjskie dowództwo wojskowe stoi przed dylematem co do priorytetów działań …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.