poniedziałek, 14 Czerwiec, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Trwa blokada granicy z Krymem
Fot. polukr.net
Fot. polukr.net

Trwa blokada granicy z Krymem

Share Button
Fot. polukr.net
Fot. polukr.net

Krymscy Tatarzy wspierani przez członków „Prawego Sektora”, tak jak zapowiadali, rozpoczęli blokadę przepływu towarów pomiędzy Krymem i lądową częścią Ukrainy. W niedzielę 20 września rozpoczęła się bezterminowa akcja blokady transportu ciężarowego przewożącego produkty i towary na terytorium Półwyspu Krymskiego. Akcję zainicjował Medżlis krymskotatarskiego narodu.

W ciągu nocy i dnia granicy administracyjnej pomiędzy Krymem i Ukrainą w obwodzie chersońskim nie przekroczyła ani jedna ciężarówka, niektórzy kierowcy rezygnują ze stania na punktach kontrolnych i wracają na Ukrainę, inni pozostali na granicy w nadziei na jej przekroczenie.

Rzecznik prasowy Państwowej Służby Granicznej Ukrainy podkreślił, że sytuacja na granicy z Krymem jest spokojna. Samochody osobowe bez przeszkód poruszają się na Krym i z powrotem, podobnie jak samochody ciężarowe, które nie posiadają żadnego załadunku.

Na podstawie: pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. defence-ua.com

Ukraina wzmacnia ochronę granicy z Białorusią

Do działań na odcinku granicy ukraińsko-białoruskiej zostały skierowane dodatkowe jednostki Państwowej Służby Przygranicznej Ukrainy, w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.