wtorek, 18 styczeń, 2022
pluken
Home / Biznes / UE nie zamierza karać Ukrainy za wprowadzenie ceł na samochody

UE nie zamierza karać Ukrainy za wprowadzenie ceł na samochody

Share Button

KIJÓW. 14 czerwca. UNN. Unia Europejska nie zamierza wprowadzać sankcji handlowych dla Ukrainy za ustalenie cła na import samochodów. O takiej decyzji poinformował dziennikarzy Zastępca Dyrektora Generalnego  ds. Handlu Komisji Europejskiej – Peter Balazs w ramach konferencji „АВС. Ukraina i partnerzy”, przekazał korespondent UNN.

„Dotychczas Unia Europejska nie wprowadziła żadnych decyzji co do podjęcia odpowiednich  środków  – sankcji dla Ukrainy. (…) Mamy jednak  pewne pytania o powody wprowadzenia cła na auta przez Ukrainę, a także uważamy ten problem za bardzo istotny, który winien być rozwiązany na drodze rokowań” – powiedział Peter Balazs.

Przypomnimy, wprowadzenie specjalnych ceł importowych na samochody już teraz pozytywnie odbiło się na sprzedaży aut ukraińskich producentów. W maju Zaporoska Fabryka Samochodów (ZAZ ) po raz pierwszy od kilku lat stała się liderem na ukraińskim rynku samochodowym. Swoją pozycję umocnił również Eurocar, ale tylko dlatego, że sprzedawał swoje ”zapasy”. Pozostałe zagraniczne marki odnotowały drastyczny spadek – o prawie 25%.

W maju na Ukrainie  sprzedano 15,1 tys. samochodów osobowych, co daje nam kwotę mniejszą o 24,3% w stosunku do analogicznego miesiąca 2012 roku, a także 41,4% mniej, aniżeli w kwietniu tego roku, czytamy w sprawozdaniu informacyjno-analitycznej grupy AUTO – Consulting. Po wynikach ze stycznia do maja sprzedano 83,8 tys. samochodów (-1,6%). Spadek dotyczył wszystkich zagranicznych marek.

Na podstawie: unn.com.ua

Ilona Dudek

http://www.unn.com.ua/pl/news/1222291-yes-ne-maye-namiru-vvoditi-vidpovidni-torgovelni-sanktsiyi-za-vstanovlennya-ukrayinoyu-spets-mita-yek

Share Button

Czytaj również

Войцех Бальчун. фото: i.wnp.pl

Wojciech Balczun szefem ukraińskich kolei

Wojciech Balczun, były prezes PKP Cargo zwyciężył w konkursie na dyrektora generalnego ukraińskich kolei państwowych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.