czwartek, 18 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Prezydent Francji zamierza odwiedzić Ukrainę
Prezydenci Francji i Ukrainy, Fot. president.gov.ua
Prezydenci Francji i Ukrainy, Fot. president.gov.ua

Prezydent Francji zamierza odwiedzić Ukrainę

Share Button

Emmanuel Macron zapowiedział przedstawienie „konkretnych rozwiązań” związanych z toczącą się wojną.

„Przyjadę do Ukrainy z konkretnymi propozycjami (…) chodzi o to, aby moja wizyta była jak najbardziej korzystną dla Ukrainy” – powiedział Emmanuel Macron w komentarzu dla ukraińskich mediów. Dodał, że ta wizyta będzie oznaczać wzmocnienie współpracy i nowe kierunki współdziałania.

Zgodnie z informacją Pałacu Elizejskiego, wizyta Macrona na Ukrainie powinna odbyć się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Według informacji przekazanych przez media, wizyta na Ukrainie będzie powiązana m.in. z przekazaniem pomocy wojskowej, w tym zgodą na dostarczenie ukraińskiej armii samolotów wielozadaniowych Mirage 2000, jak również systemów przeciwlotniczych SAMP/T oraz haubic Caesar o kalibrze 155mm.

W ostatnich tygodniach Emmanuel Macron kilkukrotnie stwierdził, że w razie potrzeby konieczne może okazać się wysłanie francucskich żołnierzy na terytorium Ukrainy i że „Francja ma możliwości, aby tego dokonać”.

Na podstawie: pravda.com.ua, tvn24.pl,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …