niedziela, 3 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Reznikow: Most Krymski to cel dla SZ Ukrainy
Fot. ukrinform.ua
Fot. ukrinform.ua

Reznikow: Most Krymski to cel dla SZ Ukrainy

Share Button

Według ministra obrony Ukrainy, cele na Krymie takie jak składy wojskowe czy Most Krymski mogą być zgodnie z prawem atakowane przez ukraińską armię.

„Wszystkie te cele są oficjalnie celami, dlatego że ich zniszczenie zmniejszy zdolności walki przeciw nam i pomoże ratować życie Ukraińców” – powiedział Oleksij Reznikow w wywiadzia dla CNN. Dodał, że zniszczenie Mostu Krymskiego jest normalnym działaniem mającym na celu przerwanie linii zaopatrzenia wroga.

Reznikow określił również działania strony rosyjskiej, polegające na atakowaniu celów cywilnych w Odessie jako „terrorystyczne”. Zapowiedział również, że Ukraina ma możliwości i będzie prowadzić uderzenia na rosyjskie okręty wojenne na Morzu Czarnym.

Sytuacja na Morzu Czarnym będzie tematem jutrzejszego (26 lipca 2023r.) spotkania Rady NATO-Ukraina na szczeblu ambasadorów, o czym poinformował prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zelensky. Jak wynika z informacji przekazanych przez USA i OBWE, Rosja zaminowała podejścia do ukraińskich portów.

Na podstawie: ukrinform.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. Flickr/Петро Порошенко

Komisja Europejska rekomenduje rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z Ukrainą

Według KE, Ukraina wykonała 90% rekomendacji, co uzasadnia rozpoczęcie rozmów Równocześnie, według oceny Komisji Europejskiej, …