wtorek, 24 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Przedstawiciele krajów Trójkąta Lubelskiego spotkali się w Łucku
Fot. mfa.gov.ua
Fot. mfa.gov.ua

Przedstawiciele krajów Trójkąta Lubelskiego spotkali się w Łucku

Share Button

Wiceministrowie spraw zagranicznych Polski, Ukrainy i Litwy omówili sytuację w sferze bezpieczeństwa w regionie.

„Mykoła Toczycki, Marcin Przydacz i Mantas Adomenas omówili sytuację w sferze bezpieczeństwa w regionie na tle kryzysu migracyjnego na granicach UE i Białorusi oraz eskalację wojskową ze strony Federacji Rosyjskiej w pobliżu granic Ukrainy. Dyplomaci podkreślili gotowość do dalszej koordynacji działań we współpracy z UE i NATO, dla większej efektywności przeciwdziałania zagrożeniom hybrydowym i uniemożliwienia dalszej agresji Rosji przeciwko Ukrainie” – napisano w powiadomieniu ukraińskiego MSZ.

Podczas spotkania podpisano m.in. umowę o wspólnych działaniach w zakresie przeciwdziałania dezinformacji w latach 2022-23. Przewiduje on m.in. prowadzenie wspólnych działań w zakresie informowania o zagrożeniach w sferze informacyjnej, wypracowanie mechanizmu reagowania na rosyjskie działania destabilizacyjne oraz wymianę doświadczeń.

Trójkąt Lubelski ma służyć koordynacji działania Polski, Litwy i Ukrainy w zakresie pogłębienia współpracy regionalnej w sferze bezpieczeństwa, gospodarki i sferze humanitarnej. Format współpracy został zainaugurowany 28 lipca 2020 roku przez szefów MSZ wspomnianych państw.

Na podstawie: mfa.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. prezydent.pl

Andrzej Duda: najlepsze zakończenie wojny to zwycięstwo Ukrainy

Prezydent RP odniósł się do toczącego się konfliktu w wywiadzie dla dziennika Polska the Times …