niedziela, 29 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Koleje Ukraińskie planują nowe inwestycje
Fot. Andrij Polikowskij
Fot. Andrij Polikowskij

Koleje Ukraińskie planują nowe inwestycje

Share Button

Nowy szef UkrZaliznicji, Ołeksandr Kamyszyn, zapowiedział rozbudowę taboru i infrastruktury, które określił jako „Wielkie Budownictwo”.

„UkrZaliznicja była kiedyś wielką firmą, pamiętam te czasy. Ale niestety, w ciągu ostatnich lat, jej stan się pogorszył. Moje zadania to przełamanie negatywnych tendencji i powrót do poprzedniej wielkości, a dla pracowników – powrót prestiżu ich profesji” – powiedział nowy p.o. dyrektora „UZ”.

Ołeksandr Kamyszyn objął swoją funkcję 12 sierpnia br. Wśród priorytetowych spraw wskazał m.in. podniesienie taryf na przewozy towarowe, zapewnienie możliwości zakupu energii elektrycznej bezpośrednio od producenta („Energoatom”) oraz włączenie do współpracy międzynarodowych inwestorów i zakup nowy pociągów i lokomotyw, zarówno produkcji krajowej jak i zagranicznej.

Według oceny RNBO i SBU obecna sytuacja Kolei Ukraińskich jest trudna, m.in. ze względu na zły stan infrastruktury, problemy dotyczące taryf przewozowych i trudności finansowe, które w efekcie mogą doprowadzić nawet do bankructwa firmy.

Na podstawie: epravda.com.ua, uz.gov.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.gov.ua

Dania przekaże Ukrainie pociski przeciwokrętowe Harpoon

Kolejne kraje deklarują lub już zrealizowały dostawy broni dla Ukrainy Przekazanie SZ Ukrainy pocisków przeciwokrętowych …