czwartek, 7 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Prezydent Ukrainy o oskarżeniach A. Łukaszenki: są bezpodstawne
Fot. pl.wikipedia.org
Fot. pl.wikipedia.org

Prezydent Ukrainy o oskarżeniach A. Łukaszenki: są bezpodstawne

Share Button

Wołodymyr Zelensky odniósł się do oskarżeń, jakie białoruski prezydent wysunął pod adresem władz Ukrainy, dotyczących rzekomego szkolenia „bojowników”, którzy mieliby zostać wysłani na Białoruś.

„Prezydent podkreślił, że Ukraina sama walczy z bojownikami, a nie ich szkoli, jak stwierdził Aleksander Łukaszenko” – powiedział rzecznik Wołodymyra Zelenskiego. Dodał, że według prezydenta Ukrainy oskarżenia jakie płyną z Białorusi pod adresem władz w Kijowie są całkowicie pozbawione podstaw i mają na celu destabilizację sytuacji na Ukrainie, a także odwrócenie uwagi od dramatycznych wydarzeń i represji białoruskich władz wobec własnych obywateli.

Biuro Prezydenta Ukrainy wyraziło nadzieję, że nie będzie kolejnych nieprzyjaznych kroków i oświadczeń ze strony białoruskich władz, a jeśli takie nastąpią „to spotkają się z adekwatną odpowiedzią Ukrainy i wspólnoty międzynarodowej”.

Aleksander Łukaszenko 9 sierpnia 2021 oskarżył władze Ukrainy o szkolenie bojowników oraz dostawy broni i amunicji na Białoruś. Ponad miesiąc wcześniej, 2 lipca br. Białoruś zamknęła granicę z Ukrainą również pod pretekstem przemytu broni.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Prezydenci Polski i Ukrainy przeprowadzili rozmowę telefoniczną z okazji święta 11 listopada

Prezydent Ukrainy złożył Polsce i Polakom życzenia z okazji Dnia Niepodległości „Jestem wdzięczny za to, …