poniedziałek, 20 wrzesień, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina domaga się ekstradycji 28 „wagnerowców”
Fot. belta.by
Fot. belta.by

Ukraina domaga się ekstradycji 28 „wagnerowców”

Share Button

Ukraińska Prokuratura Generalna wysłała do Prokuratury Białorusi notę z żądaniem ekstradycji 28 członków firmy wojskowej „Wagner”, zatrzymanych 29 lipca na Białorusi.

Wśród wspomnianych 28 osób jest 9 obywateli Ukrainy. Wszyscy są podejrzewani o udział w działaniach organizacji terrorystycznych podczas walk na wschodzie Ukrainy, w obwodach donieckim i ługańskim.

Strona białoruska jak na razie nie odniosła się do sprawy. Jednak kilka dni wcześniej prezydenci Rosji i Białorusi ustalili podczas rozmowy telefonicznej, że sprawa ta powinna zostać rozwiązana „w duchu przyjaźni pomiędzy oboma krajami”. Tym samym należy się spodziewać, że zatrzymani wcześniej czy później wrócą do Rosji.

29 lipca 2020 roku białoruskie służby specjalne zatrzymały 33 członków prywatnej firmy wojskowej „Wagner”. Zatrzymani zostali oskarżeni m.in. o zamiar przeprowadzenia zamachów w celu destabilizacji sytuacji na Białorusi.

Na Białorusi cały czas trwają protest przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. politico.com/getty images

Ukraina może otrzymać od USA system „Żelazna Kopuła”

Według informacji przedstawionych przez portal politico.com, Stany Zjednoczone rozważają dostarczenie Ukrainie systemu „Żelazna Kopuła”, jaki …