czwartek, 28 wrzesień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Kijów: operacja specjalna Policji i SBU wobec groźby wysadzenia mostu
Fot. mvs.gov.ua
Fot. mvs.gov.ua

Kijów: operacja specjalna Policji i SBU wobec groźby wysadzenia mostu

Share Button

W Kijowie aresztowano mężczyznę, który groził wysadzeniem mostu i strzelał do przypadkowych samochodów. Operację przeprowadziły jednostki specjalne KORD (Policja Narodowa) i Alfa (Służba Bezpieczeństwa Ukrainy).

Do incydentu doszło w godzinach wieczornych na moście wykorzystywanym przez pociągi „czerwonej” linii kijowskiego metra. Napastnik, którym okazał się być 42-letni były żołnierz (uczestnik Operacji Antyterrorystycznej na Donbasie) zatrzymał samochód na środku mostu i zagroził jego zdetonowaniem. Nie przedstawił przy tym żadnych konkretnych żądań.

Do działań na miejscu skierowano w pierwszej kolejności jednostkę specjalną ukraińskiej Policji pn.”KORD”, następnie na miejscu pojawili się także funkcjonariusze jednostki specjalnej AFLA SBU. Najprawdopodobniej, w toku działań utracono jeden z dronów wykorzystywany przez jedną z zaangażowanych formacji (napastnik miał go trafić strzałem z pistoletu lub karabinka AK).

Fot. kyivoperativ.info
Fot. kyivoperativ.info

Jak się okazało, napastnik był pod wpływem alkoholu i/lub środków odurzających. Po zatrzymaniu został tymczasowo aresztowany.

Na podstawie: kyivoperativ.info

Share Button

Czytaj również

Fot. prezydent.pl

Prezydent RP: nie wierzę by spór o zboże zmienił relację z Ukrainy

Andrzej Duda odniósł się do kwestii związanych z kryzysem wokół dostaw zboża z Ukrainy w …