środa, 1 grudzień, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Na Ukrainie rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych
Fot. twitter.com/ADeshchytsia
Fot. twitter.com/ADeshchytsia

Na Ukrainie rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych

Share Button

W niedzielę, 21 lipca o godzinie 8.00 rano (7.00 czasu polskiego) na Ukrainie rozpoczęły się przedterminowe wybory parlamentarne. Głosowanie potrwa do 20.00 czasu lokalnego.

Stanem na godzinę 10.00 (9.00 czasu polskiego) wybory przebiegają bez poważniejszych zakłóceń. Nie udało się otworzyć 8 komisji wyborczych, gdzie na czas nie dotarły niezbędne dokumenty lub pojawiły się inne problemy organizacyjne. Według MSW Ukrainy, incydentami w dniu wyborów zagrożonych jest 85 okręgów wyborczych.

Połowa deputowanych do Rady Najwyższej Ukrainy będzie wybrana według ordynacji proporcjonalnej, druga połowa – w okręgach jednomandatowych. Będzie to odpowiednio 225 i 199 deputowanych (w 26 pozostałych okręgach jednomandatowych wybory nie odbywają się, jako że tereny te pozostają pod rosyjską okupacją).

Według danych Centralnej Komisji Wyborczej ponad 280 tys. obywateli Ukrainy będzie głosować poza miejscem zamieszkania. W Warszawie, przed ambasadą Ukrainy, gdzie zorganizowano jedną z komisji wyborczych, od rana tworzy się kolejka głosujących. Pozostałe komisje wyborcze w Polsce działania w Gdańsku, Krakowie i Lublinie.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej. Operacja Silne Wsparcie. Fot. Wojska Obrony Terytorialnej.

Rosja i jej wielka gra – wymiar militarny

Działania Federacji Rosyjskiej wobec krajów Europy Środkowo i Wschodniej, realizowane w celu ugruntowania swoich wpływów, …