niedziela, 23 styczeń, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Wołodymyr Zelensky: jestem gotowy do rozmów z Putinem
Fot. ze2019.com
Fot. ze2019.com

Wołodymyr Zelensky: jestem gotowy do rozmów z Putinem

Share Button

Kandydat na prezydenta Ukrainy Wołodymyr Zelensky zapowiedział, że w razie swojego zwycięstwa jest gotów do rozmów z Władimirem Putinem na temat rozwiązania konfliktu na Donbasie.

„Wojna z Rosją. Dlatego z Rosją trzeba rozmawiać. Powinny być rozmowy i dyplomatyczny format rozmów z FR w obecności przedstawicieli Zachodu” – powiedział Zelensku w wywiadzie dla Telekanału „Ukraina” 7 kwietnia.

„Nie będziemy nigdy rezygnować z terytorium czy ludności. Integralność kraju ma być zachowana” – powiedział Zelensky w odpowiedzi na pytanie na jakie ustępstwa jest gotów w wypadku rozmów z Władimirem Putinem. Dodał, że wiele krajów w Europie chce pomagać Ukrainie, a proces miński powinien mieć swoją kontynuację. „Wszyscy są zgodni jednak, że ten format należy reformować” – powiedział Wołodymyr Zelensky.

Z kolei w odpowiedzi na to oświadczenie rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że Władimir Putin jest „otwarty na dialog dla rozwiązania wszystkich problemów (…) Prezydent Putin nieraz mówił, że aby uregulować konflikt na Donbasie konieczny jest dialog, ale nie z Moskwą” – powiedział Pieskow potwierdzając równocześnie dotychczasową linię strony rosyjskiej, zaprzeczającą udziałowi Rosji w wojnie na Donbasie.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. globalnews.ca

Kanada wysłała dodatkowych żołnierzy na Ukrainę

W najbliższym tygodniu mają odbyć się liczne spotkania i konsultacje przedstawicieli krajów zachodnich, w tym …