czwartek, 18 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Minister spraw zagranicznych Ukrainy przebywa z wizytą w Polsce
Джерело: facebook.com/AmbasadaUkrainywPolsce
Джерело: facebook.com/AmbasadaUkrainywPolsce

Minister spraw zagranicznych Ukrainy przebywa z wizytą w Polsce

Share Button

Pawło Klimkin rozpoczął roboczą wizytę w Polsce. Jej pierwszym elementem było złożenie kwiatów na Cmentarzu Wolskim, gdzie znajdują się groby żołnierzy armii Ukraińskiej Republiki Ludowej.

„Rozpoczynamy wizytę od tego aktu uszanowania naszego wspólnego braterstwa broni i ludzkiej przyjaźni. Składamy kwiaty na mogiłach oficerów i kozaków Armii URL, którzy ramię w ramię z żołnierzami polskimi walczyli przeciwko Sowietom” – napisał Pawło Klimkin na swojej stronie na Facebooku. Minister złożył wieniec także pod pomnikiem ofiar Wielkiego Głodu.

Następnie, szef ukraińskiego MSZ spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem oraz z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Pawłem Solochem.

24 października Pawło Klimkin weźmie udział w Warszawskim Forum Bezpieczeństwa (Warsaw Security Forum), odbywającej się już po raz piąty konferencji poświęconej tematyce związanej z bezpieczeństwem. Tegoroczne tematy będą koncentrować się wokół kwestii cyberbezpieczeństwa, terroryzmu, bezpieczeństwa energetycznego, polityki Rosji oraz obrony przeciwrakietowej.

Na podstawie: facebook.com/AmbasadaUkrainywPolsce, facebook.com/pavloklimkin.ua, mfa.gov.ua, warsawsecurityforum.org

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …