niedziela, 28 Listopad, 2021
pluken
Home / Wiadomości / W Charkowie po raz trzeci odbyło się Polsko-Ukraińskie Forum Samorządu Terytorialnego
Фото: kharkivoda.gov.ua
Фото: kharkivoda.gov.ua

W Charkowie po raz trzeci odbyło się Polsko-Ukraińskie Forum Samorządu Terytorialnego

Share Button

16 października w Charkowie odbyło się Polsko-Ukraińskie Forum Samorządu Terytorialnego – konferencja pod hasłem „Społeczność. Efektywny rozwój. Inwestycje”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych struktur tworzących się samorządów, eksperci charkowskiego Centrum Samorządu Lokalnego i ich partnerzy z Polski.

W Forum wzięło udział 250 uczestników z Polski i Ukrainy. Podczas otwarcia forum, szefowa charkowskiej administracji obwodowej, Julia Switliczna zauważyła, że w ostatnim czasie ma miejsce szybki rozwój relacji polsko-ukraińskich na terytorium obwodu charkowskiego: lokalne przedsiębiorstwa dwukrotnie zwiększyły eksport do Polski, mają również dalsze plany współpracy z polskimi partnerami.

„Nasza współpraca rozwija się i jest korzystną nie tylko dla Ukrainy, ale także dla nas. Także my wiele możemy się nauczyć na Ukrainie i wprowadzać te doświadczenia w Polsce. Chcemy nie tylko pokazywać własne doświadczenia, ale dążyć do ich wymiany” – powiedział konsul generalny RP w Charkowie, Janusz Jabłoński.

W czasie obrad mowa była m.in. o konieczności formułowania polityki energoefektywności na poziomie jednostek terytorialnych, analizowania rezultatów audytów, poszukiwania środków finansowych na realizację działań.

Nа podstawie: kharkivoda.gov.ua, ukrinform.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. mvs.gov.ua

Szef MSZ Ukrainy: nie ma żadnego kryzysu migracyjnego na Białorusi

Według Dmytro Kuleby Rosja jest odpowiedzialna za działania hybrydowe z wykorzystaniem gazu, uchodźców i propagandy. …