poniedziałek, 15 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / 27 grudnia odbędzie się wymiana zakładników na Donbasie
Fot. ukrinform.ua
Fot. ukrinform.ua

27 grudnia odbędzie się wymiana zakładników na Donbasie

Share Button

Deputowana do Rady Najwyższej Ukrainy Iryna Geraszczenko poinformowała, że za dwa dni ma odbyć się wymiana zakładników pomiędzy Ukrainą a prorosyjskimi separatystami na Donbasie.

„27 grudnia odbędzie się zwolnienie zakładników. Jak mówiła strona ukraińska – do świąt noworocznych i Bożego Narodzenia. Chcieliśmy zrobić to do 24 grudnia, ale jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się potwierdzić datę przed Nowym Rokiem” – napisała Geraszczenko na Facebooku.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, wymiana ma odbyć się w formule „wszystkich na wszystkich” – 74 Ukraińców na 306 zatrzymanych członków grup zbrojnych DNR i LNR.

Rozmowy w tej sprawie trwały od kilku miesięcy. 20 grudnia podczas spotkanie Trójstronnej Grupy Kontaktowej w Mińsku ostatecznie ustalono, że do wymiany ma dojść przed 1 stycznia 2018 roku. Ostatnie ustalenia dotyczyły m.in. kwestii działań wobec tych osób przetrzymywanych przez stronę ukraińska, które nie chcą wracać na okupowany Donbas.

Na podstawie: facebook.com/iryna.gerashchenko, pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …