niedziela, 23 styczeń, 2022
pluken
Home / Wiadomości / SprintAir wstrzymuje loty z Radomia do Lwowa
літак авіакомпанії SprintAir
Фото: POLUKR.NET / Андрій Поліковський

SprintAir wstrzymuje loty z Radomia do Lwowa

Share Button

30 października br. firma SprintAir ogłosiła wstrzymanie lotów z lotniska w Radomiu. Przyczyną jest zakończenie kontraktu pomiędzy przewoźnikiem a portem lotniczym. Oznacza to m.in. wstrzymanie lotów do Lwowa, jak również do Pragi i Gdańska.

Połączenie funkcjonowało regularnie od czerwca 2016 roku. Ostatni rejs do Lwowa odbył się 29 października. Według administracji portu lotniczego we Lwowie, w tym czasie z połączenia tego skorzystało 5716 pasażerów, a stopień wypełnienia samolotów pasażerami wyniósł 59,4%.

Łącznie, w ciągu pierwszy 9 miesięcy tego roku port lotniczy w Radomiu obsłużył ponad 9 tys. pasażerów. Władze lotniska informują, że trwają rozmowy z nowym przewoźnikiem, który ma zapewnić „znaczące zwiększenie liczby pasażerów, poprzez obsługę większych niż dotychczas samolotów (…) Radomskie lotnisko chce sprostać w ten sposób ogromnemu zainteresowaniu podniebnymi podróżami mieszkańców Mazowsza i Województwa Świętokrzyskiego”.

Firma SprintAir działa od 2003 roku. Posiada 16 samolotów typu ATR-72 i Saab-340. Firma zamierza utrzymać połączenia towarowe na lotnisko Kijów-Żuliany.

Na podstawie: facebook.com/LvivAirport, sprintair.eu, cfts.org.ua, tvn24bis.pl,

Share Button

Czytaj również

Fot. globalnews.ca

Kanada wysłała dodatkowych żołnierzy na Ukrainę

W najbliższym tygodniu mają odbyć się liczne spotkania i konsultacje przedstawicieli krajów zachodnich, w tym …