sobota, 20 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Kraków: Polska i Ukraina będą wzmacniać partnerstwo strategiczne
Fot. twitter.com/UKRinPL
Fot. twitter.com/UKRinPL

Kraków: Polska i Ukraina będą wzmacniać partnerstwo strategiczne

Share Button

Podczas spotkania zastępcy szefa Administracji Prezydenta Ukrainy Konstynatyna Jelisejewa z ministrem w Kancelarii Prezydenta Krzysztofem Szczerskim w ramach Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów ustalono m.in. zniesienie moratorium na prace ekshumacyjne.

Podczas obrad uzgodniono także, że w sprawie dalszych prac związanych z pracami poszukiwawczymi i ich wznowieniem w najbliższym czasie ma odbyć się spotkanie na szczeblu wicepremierów obu krajów: Piotra Glińskiego i Pawła Rozenko. Swoje prace ma kontynuować również komisja międzyrządowa ds. ochrony i przywrócenia dziedzictwa kulturowego.

Podczas spotkania omówiono również stan relacji dwustronnych w innych sferach i uzgodniono działania, które mają na celu wzmocnienie partnerstwa strategicznego pomiędzy oboma krajami. Omówiono również przygotowania do szczytu Partnerstwa Wschodniego, który ma odbyć się 24 listopada w Brukseli, jak również przygotowania do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Charkowie na początku grudnia br.

Spotkanie w Krakowie odbyło się z inicjatywy strony ukraińskiej w związku z różnicami zdań w kwestiach polityki historycznej.

Na podstawie: president.gov.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …