sobota, 23 wrzesień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Senat USA uchwalił ustawę ws. pomocy w sferze obronności dla Ukrainy
Фото: POLUKR.net / Андрій Поліковський
Фото: POLUKR.net / Андрій Поліковський

Senat USA uchwalił ustawę ws. pomocy w sferze obronności dla Ukrainy

Share Button

Izba wyższa amerykańskiego Kongresu przyjęła projekt ustawy budżetowej na 2018 roku. Przewiduje on przekazanie sumy 500 mln USD dla celów wsparcia Ukrainy w sferze obronnej i bezpieczeństwa.

„Projekt ustawy sankcjonuje nadanie naszemu krajowi uzbrojenia obronnego, także „broni śmiercionośnej”. To także możliwości dla wykorzystania środków z budżetu obronnego USA na potrzeby rehabilitacji żołnierzy w placówkach medycznych USA, jak również zwiększenia możliwości sił morskich i powietrznych Ukrainy” – napisał prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, przebywający z wizytą w USA.

Według prezydenta Ukrainy, w pierwszej kolejności Ukraina ma otrzymać systemy radiolokacyjne obrony przeciwlotniczej i nawodnej, sprzęt rozminowania oraz okręty ochrony wybrzeża.

W czasie wizyty w USA, zaplanowanej na 18-21 września prezydent Ukrainy weźmie udział w 72 sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, gdzie wystąpi z przemówieniem, jak również weźmie udział w pracach Rady Bezpieczeństwa ONZ. Ma spotkać się również z prezydentem USA oraz liderami kilku innych państw.

Na podstawie: facebook.com/petroporoshenko, president.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Pocisk zestawu Neptun / Fot. Defence Express

Ukraińska armia atakuje kolejne cele na Krymie

Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało o atakach na dwa kolejne okręty na Morzu Czarnym oraz na …