sobota, 3 grudzień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Rosja rozpoczęła wycofywanie wojsk z Białorusi
Fot. ukrinform.ua
Fot. ukrinform.ua

Rosja rozpoczęła wycofywanie wojsk z Białorusi

Share Button

Według informacji lokalnych mediów, rosyjskie jednostki wojskowe, które brały udział w ćwiczeniach Zapad-17 zaczęły opuszczać terytorium Białorusi.

Pierwsze pociągi z techniką wojskową opuściły Białoruś wieczorem, 20 września. Proces wycofywania sił rosyjskich, które brały udział w manewrach ma zakończyć się do 30 września.

Ćwiczenia Zapad-17 trwały od 14 do 20 września. Łącznie wzięło w nich udział ponad 10 tys. żołnierzy, którzy ćwiczyli na siedmiu białoruskich poligonach. Ocenia się, że w równoległych ćwiczeniach i sprawdzianach gotowości bojowej na terytorium Federacji Rosyjskiej wzięło udział ok. 100 tysięcy żołnierzy.

Z kolei według szefa RNBO Ołeksandra Turczynowa, w czasie ćwiczeń Zapad-17 Siły Zbrojne Rosji ćwiczyły użycie broni atomowej, m.in. pocisków manewrujących, które w razie wojny mogły być odpalone z samolotów Tu-22 i Tu-95 (zaobserwowano co najmniej sześć takich maszyn nad Morzem Północnym i Norweskim), jak również pocisków balistycznych odpalanych z okrętów podwodnych i zestawów naziemnych Iskander-M.

Na podstawie: ukrinform.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Ukraina powraca także instytucjonalnie do Chersonia

11 listopada Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły miasto Chersoń spod okupacji rosyjskiej. Armia rosyjska pod naciskiem …