sobota, 23 wrzesień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / RMF FM nieoficjalnie: MSWiA nie umieści w polskich paszportach wizerunków Wilna i Lwowa
Polski Cmentarz Orląt we Lwowie. Fot. Andrij Polikowskij, polukr.net
Polski Cmentarz Orląt we Lwowie. Fot. Andrij Polikowskij, polukr.net

RMF FM nieoficjalnie: MSWiA nie umieści w polskich paszportach wizerunków Wilna i Lwowa

Share Button

Według stacji radiowej RMF FM polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zamierza zrezygnować z umieszczenia w paszportach wizerunków Ostrej Bramy w Wilnie i Cmentarza Orląt we Lwowie.

Informacje podane przez RMF FM jak na razie mają charakter nieoficjalny. Oba wizerunki miały pojawić się w paszportach, które będą wydawane w przyszłym roku, w steną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku z tym na stronie MSWiA odbywało się głosowanie, w którym internauci mieli zdecydować, które z zaproponowanych motywów graficznych mają znaleźć się w rocznicowych paszportach. Propozycja umieszczenia w nich Wilna i Lwowa spotkała się z krytyką resortów spraw zagranicznych Litwy i Ukrainy.

Jak na razie najwięcej głosów otrzymał wizerunek z portretem prezydenta Gabriela Narutowicza oraz Kopiec Czynu Niepodległościowego i Orzełek Legionowy. Najprawdopodobniej to one znajdą się w wydawanych w przyszłym roku paszportach. Grafika z lwowskim Cmentarzem Orląt została umieszczona w puli wizerunków, które wskaże specjalna komisja. Z kolei wizerunek Ostrej Bramy jak na razie zajmuje czwarte miejsce w głosowaniu.

Na podstawie: rmf24.pl

Share Button

Czytaj również

Pocisk zestawu Neptun / Fot. Defence Express

Ukraińska armia atakuje kolejne cele na Krymie

Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało o atakach na dwa kolejne okręty na Morzu Czarnym oraz na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.