poniedziałek, 17 styczeń, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Pożar składu amunicji koło Winnicy
Fot. mil.in.ua,
Fot. mil.in.ua,

Pożar składu amunicji koło Winnicy

Share Button

Wieczorem 26 września doszło do wybuchu pożaru w składzie amunicji położonym niedaleko Winnicy. Trwają działania gaśnicze, jak na razie nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych. Pożar objął ok. 10% powierzchni składu.

Do działań ratowniczych zaangażowano jednostki SZU, Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych oraz ok. 1000 żołnierzy Gardii Narodowej Ukrainy. W działaniach uczestniczą m.in. specjalistyczne czołgi gaśnicze oraz co najmniej jeden samolot An-32. Jak dotąd ewakuowano ok. 28 tys. mieszkańców miasta Kaliniwka i okolicznych miejscowości.

Kaliniwka znajduje się ok. 20 km od Winnicy. Jak na razie nie ma mowy o ewakuacji w tym mieście, choć zmieniono trasy kilkunastu pociągów oraz zamknięto część okolicznych dróg dla ruchu kołowego.

Według premiera Ukrainy Wołodymyra Grojsmana, przyczyną pożaru mogły być „czynniki zewnętrzne”, co może wskazywać na umyślne podpalenie. W dniach 26-27 września w obwodzie winnickim odbywają się ćwiczenia antyterrorystyczne z udziałem jednostek Policji i SBU.

Na podstawie: mil.in.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. twitter.com/dmytrokuleba

Szef MSZ Ukrainy: Rosja nie otrzyma gwarancji dot. nierozszerzania NATO

Dmytro Kuleba odniósł się do dotychczasowych efektów rozmów w Genewie. „Obecnie pojawia się obraz sytuacji. …