niedziela, 3 lipiec, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Projekt „Znane i nieznane – wspólne dziedzictwo polsko-ukraińskiego pogranicza”
Fot. PWSW
Fot. PWSW

Projekt „Znane i nieznane – wspólne dziedzictwo polsko-ukraińskiego pogranicza”

Share Button

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu ogłasza nabór do projektu realizowanego wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską.

Realizacja projektu pt. „Znane i nieznane – wspólne dziedzictwo polsko-ukraińskiego pogranicza– jego wpływ na budowanie współczesnych więzi społecznych” – Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent II Wymiar wschodni polskiej polityki zagranicznej 2017”.

Celem projektu jest pogłębienie wiedzy dziennikarzy oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych z Ukrainy na temat Polski oraz stosunków polsko-ukraińskich, ze szczególnym uwzględnieniem relacji społecznych na terenach pogranicza. Interdyscyplinarny charakter zajęć szkoleniowych pozwoli wzbogacić warsztat dziennikarski osób związanych z mediami na Ukrainie. Dzięki temu m.in. pojawią się nowe, interesujące teksty, ukazujące pozytywny wymiar relacji polsko-ukraińskich.

Z kolei przedstawiciele ukraińskich organizacji pozarządowych uzyskają wiadomości, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w trakcie opracowywania projektów we współpracy z polskimi organizacjami pozarządowymi. Zwiększy to potencjał zarówno polskich jak i ukraińskich NGOs w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na współpracę międzynarodową państw sąsiadujących.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone szkolenia podzielone na 6 bloków tematycznych dotyczących: literatury, etnologii, socjologii, historii, polityki oraz historii sztuki polsko-ukraińskiego pogranicza. Szkolenia z ww. dziedzin zostaną opracowane w taki sposób, aby ukazać te postacie i wydarzenia w stosunkach polsko – ukraińskich, które mogą mieć pozytywny wpływ na wzmocnienie współpracy dwustronnej, a także pogłębienie dialogu międzykulturowego oraz działań na rzecz wzajemnego szacunku i zrozumienia, ze szczególnym uwzględnieniem społeczeństw pogranicza.

Szkolenia odbędą się w dniach 17-22 września 2017 r. w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu oraz we Lwowie. Przewidywany przyjazd uczestników od 16 września, po uzgodnieniu z organizatorami. Szkolenia zostaną przeprowadzone w języku ukraińskim oraz w języku polskim.

Formularze zgłoszeń do pobrania

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Ukraina otrzymała status kandydata do Unii Europejskiej

O decyzji Rady Europejskiej poinformował jej przewodniczący, Charles Michel Równolegle z Ukrainą status kandydata do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.