niedziela, 3 lipiec, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Ambasador Ukrainy: potrzeba więcej przejść granicznych
Fot. polukr.net
Fot. polukr.net

Ambasador Ukrainy: potrzeba więcej przejść granicznych

Share Button

Andrij Deszczyca stwierdził, że receptą na rozwiązanie problemu kolejek na granicy polsko-ukraińskiej jest otwieranie nowych przejść granicznych, modernizacja infrastruktury transportowej oraz wdrożenie wspólnych kontroli granicznych.

Zdaniem ambasadora, część działań, które mogłyby usprawnić przekraczanie granicy zależy jedynie od strony ukraińskiej. „Na przykład: trzeba rozwiązać kwestię pojazdów z zagranicznymi numerami rejestracyjnymi. Wiadomo, że takie pojazdy mogą przebywać na Ukrainie jedynie 5 dni, co sprawia, że powodują połowę kolejek na granicy. Już rozwiązanie tego problemu znacząco zmieniłoby sytuację” – powiedział Andrij Deszczyca.

Dodał, że wprowadzenie ruchu bezwizowego dla obywateli Ukrainy powinno przyczynić się do rozwiązania części z tych kwestii, w tym małego ruchu granicznego. „Jak na razie mały ruch graniczny stał się ruchem biznesowym, a nie, jak było to planowane, możliwością kontaktów rodzinnych czy kulturalnych” – zauważył Deszczyca stwierdzając, iż jednym z rozwiązań w tym obszarze mogłoby być uruchomienie osobnych przejść dla osób przekraczających granicę w ramach MRG.

Na podstawie: eurointegration.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Ukraina otrzymała status kandydata do Unii Europejskiej

O decyzji Rady Europejskiej poinformował jej przewodniczący, Charles Michel Równolegle z Ukrainą status kandydata do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.