wtorek, 24 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Prezydent USA spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Rosji
Fot. donaldtrump.com
Fot. donaldtrump.com

Prezydent USA spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Rosji

Share Button

Podczas spotkania Donalda Trumpa z Siergiejem Ławrowem, które odbyło się 10 maja br. w Waszyngtonie, mowa była m.in. na temat sytuacji na wschodzie Ukrainy.

„Prezydent zwrócił uwagę na kwestię Ukrainy i wyraził poparcie swojej administracji dla uregulowania konfliktu, a także zaakcentował odpowiedzialność Rosji na wdrożenie postanowień porozumień z Mińska” – napisano w oświadczeniu Biura Prasowego Białego Domu.

Podczas spotkania omówione zostały także kwestie związane z sytuacją w Syrii. Prezydent USA podkreślił konieczność podejmowania wspólnych działań na rzecz walki z terroryzmem, jak również rolę Rosji w działaniach wobec reżimu Asada i Iranu.

Donald Trump po raz kolejny miał wyrazić nadzieję na dalszy rozwój pozytywnych relacji pomiędzy Moskwą a Waszyngtonem w tym w obszarze rozwiązywania konfliktów.

W najbliższych dniach mają odbyć się również rozmowy pomiędzy sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem a szefem rosyjskiego MSZ Siergiejem Ławrowem. Obaj wezmą udział w konferencji poświęconej współpracy w Arktyce, która odbędzie się na Alasce.

Na podstawie: ukrinform.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. prezydent.pl

Andrzej Duda: najlepsze zakończenie wojny to zwycięstwo Ukrainy

Prezydent RP odniósł się do toczącego się konfliktu w wywiadzie dla dziennika Polska the Times …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.