niedziela, 29 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / MFW odłożyło w czasie decyzję ws. pomocy dla Ukrainy
Fot. pl.wikipedia.org
Fot. pl.wikipedia.org

MFW odłożyło w czasie decyzję ws. pomocy dla Ukrainy

Share Button

Międzynarodowy Fundusz Walutowy odłożył na przyszłość podjęcie decyzji ws. kolejnej transzy pomocy finansowej dla Ukrainy.

Decyzja w tej sprawie miała zostać podjęta w poniedziałek, 20 marca, została jednak odłożona na „krótki czas”, o czym poinformowało Ministerstwo Finansów Ukrainy.

„Przeniesienie decyzji w czasie wynika z potrzeby dokładnego sprawdzenia rozrachunków związanych z wprowadzeniem przez Ukrainę środków w odpowiedzi na blokadę, zajęcie przez władze DNR i LNR ukraińskich przedsiębiorstw na niekontrolowanych terytoriach na Donbasie, jak również związanych z uznaniem przez Rosję dokumentów wystawianych przez separatystyczne republiki” – napisano w oświasczeniu Ministerstwa Finansów Ukrainy. Zdaniem przedstawicieli resortu, konsultacje w tej sprawie już trwają, o czym poinformował minister, Ołeksandr Daniluk.

W związku z powyższym, w poniedziałek odbyło się również nadzwyczajne posiedzenie komitetu Narodowego Banku Ukrainy ds. polityki monetarnej. Zaktualizowane dane dotyczące sytuacji makroekonomicznej i związane z tym wnioski mają zostać przekazane MFW. Kwestiom współpracy z Funduszem było także poświęcone spotkanie prezydenta Ukrainy z liderami frakcji parlamentranych w godzinach wieczornych tego samego dnia.

Ukraina ma otrzymać łącznie 17,5 mld dolarów pomocy makroekonomicznej w ramach mechanizmu rozszerzonego finansowania (ang. Extended Fund Facility – EFF) w ciągu czterech lat. Pierwsza transza została przekazana 13 marca 2015 roku, druga – 4 sierpnia 2015, trzecia – we wrześniu 2016 roku.

Na podstawie: pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.gov.ua

Dania przekaże Ukrainie pociski przeciwokrętowe Harpoon

Kolejne kraje deklarują lub już zrealizowały dostawy broni dla Ukrainy Przekazanie SZ Ukrainy pocisków przeciwokrętowych …