piątek, 20 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / LITPOLUKRBRIG rozpoczyna trening sztabowy pk. BRAVE BAND
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

LITPOLUKRBRIG rozpoczyna trening sztabowy pk. BRAVE BAND

Share Button

27 lutego 2017 roku personel wojskowy i cywilny dowództwa Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej rozpoczął nowy cykl szkoleniowy na rok 2017 treningiem sztabowym pk. BRAVE BAND.

W ciągu kolejnych pięciu dni, międzynarodowy sztab sprawdzi i przećwiczy zdolności reagowania na zmieniającą się sytuację operacyjną w rejonie odpowiedzialności, będzie dokonywać rotacji batalionów oraz wycofywać siły na żądanie, po uzyskaniu zgody zaangażowanych państw.

“Scenariusz tego treningu jest zbieżny z naszymi poprzednimi treningami i pozwala oficerom sztabu na kontynuację monitorowania sytuacji, nie zaczynając całkowicie od zera, oraz przećwiczenie różnych aspektów misji reagowania kryzysowego” – wyjaśnił ppłk Eligijus Senulis, szef sztabu LITPOLUKRBRIG.

Dla celów szkoleniowych, Wielonarodowa Brygada rozwinęła Stanowisko Dowodzenia a Batalion Dowodzenia WB zapewnił łączność i wymianę informacji. “BRAVE BAND jest pierwszym przedsięwzięciem w tegorocznym cyklu szkoleniowym. Wnioski z poprzednich treningów zostały wyciągnięte a zmiany w strukturze dowodzenia zostały wprowadzone. Obecnie, mamy możliwość ich praktycznego przetestowania i zastosowania oraz lepszego przygotowania do przyszłych zadań” 0 powiedział płk Volodymyr Yudanov, Zastępca Dowódcy LITPOLUKRBRIG.

Zgodnie ze słowami płk Zenona Brzuszko, Dowódcy Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady, ten trening sztabowy nada tempo działaniom w ramach Pełnej Zdolności Operacyjnej. “Dowództwo jest „gotowe do działań bojowych” i pozostaje w gotowości do wypełnienia zadań, jeśli takie zostaną nam postawione. Oficerowie sztabu z Polski, Litwy i Ukrainy maja wykorzystać ten czas na doskonalenie umiejętności zawodowych, interoperacyjności oraz pozostawać w gotowości do wyjazdu na misję bezzwłocznie” – podsumował płk Zenon Brzuszko.

Ołeksandr Gain, Biuro Prasowe LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

UE omówi nowy format współpracy otwarty także dla Ukrainy

O planach powołania nowej formuły współpracy poinformował przewodniczący Rady Europejskiej, Charles Michel. „Istnieje geopolityczna wspólnota, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.