poniedziałek, 8 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Kolejna grupa polskich instruktorów dotarła na Ukrainę
Fot. plut. Adam Lewkowski, kpr. Krzysztof Wiraszka/ polska-zbrojna.pl
Fot. plut. Adam Lewkowski, kpr. Krzysztof Wiraszka/ polska-zbrojna.pl

Kolejna grupa polskich instruktorów dotarła na Ukrainę

Share Button

30 żołnierzy z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich rozpocznie wkrótce szkolenie ukraińskich kursantów na poligonie w Jaworowie. To już trzecia zmiana polskich instruktorów na Ukrainie.

Polacy przez dwa miesiące będą prowadzić szkolenie na terenie Międzynarodowego Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa (IPSC) w Jaworowie. We Wspólnej Międzynarodowej Grupy Szkoleniowej – Ukraina (JMTG-U) uczestniczą także żołnierze z USA, Kanady i Litwy.

Zajęcia prowadzone na ukraińskim poligonie będą obejmować m.in. szkolenia dla strzelców wyborowych, zwiadowców, artylerzystów i przedstawicieli innych specjalności. Ćwiczenia będą realizowane z wykorzystaniem sprzętu pozostającego w posiadaniu ukraińskiej armii, dlatego polscy instruktorzy zabrali ze sobą tylko wyposażenie osobiste. „Będziemy szkolić od poniedziałku do soboty, jedynie z niedzielną przerwą. Zajęcia będą więc bardzo intensywne” – powiedział w rozmowie z miesięcznikiem „Polska Zbrojna” dowódca grupy, mjr Tomasz Janusz z 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich. Proces szkolenia zakończą ćwiczenia na jaworowskim poligonie.

Także pierwsza zmiana instruktorów była wystawiana przez 21 Brygadę Strzelców Podhalańskich. Z kolei drugą wysyłała 6 Brygada Powietrznodesantowa z Krakowa.

Na podstawie: polska-zbrojna.pl,

Share Button

Czytaj również

Fot. obserwatormiedzynarodowy.pl

Rosja planuje przeprowadzić „referendum” na okupowanych terytoriach Ukrainy do 15 września

Od wybuchu wojny na pełną skalę, która przyniosła rosyjską okupację w kilku obwodach Ukrainy, Siłom …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.